fbpx
logo

Nazilli Gerçek Zafer Okullarından Yeni eTwinning Projesi

eTwinning platformunda birçok başarılı projeye imza atan ve geçen sene gerçekleştirilen 'Australian Wildfires and Climate Change/Avustralya Yangınları ve İklim Değişikliği' isimli projesiyle Ulusal ve Avrupa kalite etiketlerini almaya hak kazanan Nazilli Gerçek Zafer Okulları yeni bir eTwinning projesi başlattı.

Müziği proje üyeleri tarafından kaydedilen 'Catch The Music/Müziği Yakala' isimli proje 14 Avrupalı ve 9 Türk ortağın katılımıyla başladı. Anaokulu, Özel Eğitim, İlkokul, Ortaokul ve Liseleri kapsayan projenin ana amaçları müziğin birleştirici gücünü her yaştan / milletten bireyle paylaşmak ve bu gücü üretmeye harcamak, eğitimde müzikle birlikte fırsat eşitliği sunmak ve müzikle öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmak.

Avrupa'nın her yerinden müzik, İngilizce, ana sınıfı ve sınıf öğretmenlerinin katılımıyla başlatılan ve ortaya çıkardığı ürünler ile çocukların hayatlarında fark yaratmayı hedefleyen proje ortaklarından biri de Nazilli Gerçek Zafer Okulları oldu.

Projede yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten İngilizce öğretmeni Ezgi Beyhan Sülüs ve Müzik öğretmeni Yiğit Aydın, 'Catch The Music' projesine katılacak 7 öğrencileri ile beraber bu sene ses getirecek etkinlikler ve çalışmalara imza atacaklarını duyurdurlar.

Öğrenciler ve öğretmenler kadar velilerin de bir parçası olduğu projenin, pandeminin çocuklar üzerinde oluşturduğu olumsuz havadan sıyrılmalarına da yardımcı olacağına inan okul müdürü

Eşemen Ekdal şunları belirtti:

"Her sene eTwinning projelerine büyük önem veriyoruz ve büyük emekler harcıyoruz. eTwinning platformu aracılığıyla öğrencilerimize bir Avrupa okulu olma ayrıcalığını yaşatıyoruz. Avrupa'dan öğrencilerle ve öğretmenlerle iletişim kurmalarını sağlıyoruz ve vizyonlarını genişletiyoruz. Geçen sene gerçekleştirdiğimiz başarılı projelerimizle eTwinning kalite etiketleri kazandık. Bu sene de projelerimize devam ederek büyüyen eTwinning okulları ailesinin bir üyesi olmak için başvurumuzu yapacağız. Emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimizi kutlarım"

Avrupa Kalite Etiketleri 2020 - Ödül linkimize ulaşmak için tıklayınız.